top of page

סילבוסים - צרפתית

הסילבוסים מוגשים כאן לצורך התרשמות בלבד

ועשויים להשתנות על פי שיקול דעתה של האמבטיה.

למידע נוסף - נשמח לשוחח בעל פה.

movies_08.jpg

צרפתית מתחילים

הקורס מתנהל כל כולו בצרפתית, ומיועד לאנשים בלי שום רקע קודם או לבעלי רקע דקדוקי שמעולם (או מזמן) לא תרגלו שיחה בצרפתית. עיקר הדגש בלימודי השפה באמבטיה הוא על כישורי שיחה, ואנחנו ננסה להרגיל את האוזניים והפה ל»מוזיקה» של השפה ולשימוש אינטואיטיבי באוצר המילים הבסיסי שלה. תלמידי קורס המתחילים יילמדו להציג את עצמם ולתאר פעולות ותחושות בסיסיות בזמן הווה ועבר.

הקורס ישען על חוברת המתחילים המקורית של האמבטיה, אשר שזורים בה אלה באלה סיפורים, מחזות ותרגילי דקדוק, הכתובים בשפה עסיסית ומשעשעת. הדקות האחרונות של כל שיעור מוקדשות ללמידת מילותיו של שיר בצרפתית והאזנה לו.

 

הקורס כולל 15 מפגשים. משך כל מפגש: שעתיים מלאות.

 

בסופו של הקורס תדעו לנהל שיחה בסיסית בצרפתית, אבל חשוב מכך: יהיו לכם הכלים (והחשק!) להעמיק בהכרת השפה.

french2info

צרפתית רמה 2

קורס הרמה השנייה מתנהל כל כולו בצרפתית, מבוסס על קורס המתחילים של האמבטיה ומיועד לבוגריו או לתלמידים שלמדו לפחות קורס אחד מלא במקום אחר. מטרת הקורס היא לבסס את היסודות שנלמדו ברמה הראשונה ולסגל גמישות וספונטאניות בשימוש בזמני הווה ועבר בתוך השטף של השיחה. הציר המרכזי של הלמידה נותר מערכת הפועל, והקורס מתנהל בתנועת מטוטלת בין חזרה על יסודות ולמידת זמנים חדשים.


הקורס ישען על חוברת הרמה השנייה של האמבטיה, זו חוברת מקורית שלנו המבוססת גם היא על סיפור בהמשכים המלווה בתרגילי דקדוק. הדקות האחרונות של כל שיעור מוקדשות ללמידת מילותיו של שיר בצרפתית והאזנה לו.


הקורס כולל 15 מפגשים. משך כל מפגש: שעתיים מלאות.

בסופו של הקורס תרגישו ביטחון בשימוש בזמני עבר, הווה ועתיד, ובנוסף לאוצר המילים הבסיסי תשתפר אצל הלומדים היכולת להביע רגשות ותחושות בצרפתית. 

french3info

צרפתית רמה 3

קורס רמה 3 מתנהל כל כולו בצרפתית ומיועד לבוגרי הקורסים הקודמים באמבטיה או לבוגרי 2 עד 3 קורסים מלאים במקומות אחרים. עיקר הדגש בלימודי השפה באמבטיה הוא על כישורי שיחה, וזה הקו המנחה בכל הרמות השונות. בקורס רמה 3 ננסה להגשים מטרה זו באמצעות העמקת ההיכרות עם התחביר הצרפתי. אם בשתי הרמות הראשונות הציר המרכזי הוא מערכת הפועל, ברמה 3 ננבור בפינות פחות מתוירות של הדקדוק הצרפתי, כגון מילות יחס ומילות שיעבוד, על מנת שנוכל להרכיב משפטים יותר ויותר מורכבים ולשכלל את יכולות הביטוי בעל פה.

הקורס ישען על חוברת דקדוק מקיפה ועל אסופת סיפורי 'ניקולא הקטן' מאת רנה גוסיני. זאת הפעם הראשונה שתלמידינו יתוודעו לטקסט ארוך ומורכב בצרפתית שחובר לקהל של דוברי צרפתית. במהלך הסמסטר נלמד לסגל עצמאות בקריאת הטקסט ולהשתמש בו בבית ככלי עצמאי להתקדמות והעמקה בשפה. הדקות האחרונות של כל שיעור מוקדשות ללמידת מילותיו של שיר בצרפתית והאזנה לו.

 

הקורס כולל 15 מפגשים. משך כל מפגש: שעתיים מלאות.

 

בסופו של הקורס תחושו קפיצה משמעותית באוצר המילים וביכולת לנהל שיחה מורכבת בצרפתית.

french4info

צרפתית רמה 4

קורס רמה 4 מתנהל כל כולו בצרפתית ומיועד לבוגרי הרמות הקודמות באמבטיה ולבוגרי 3 עד 4 קורסים לפחות במסגרות אחרות. חוברת הדקדוק שליוותה את הלמידה בקורס רמה 3 תמשיך ללוות אותנו בקורס רמה 4, ובאמצעותה נתוודע לדקויות חדשות של הדקדוק הצרפתי: התאמה בין זמנים בצרפתית (La concordance des temps), דיבור עקיף בזמן עבר, משפטי תנאי. בנוסף לחוברת הדקדוק, הקורס ישען על ספרו של דניאל פנק 'Le roman d’Ernest et Célestine', ספר הרפתקאות חכם שכתוב בשפה עשירה וצלולה, מאת אחד הסופרים החשובים בני זמננו בצרפת. כמו ברמה 3, גם כאן נלמד להשתמש בספר ככלי יעיל להעמקת ושכלול כישורי השפה באופן עצמאי. במילים אחרות, כשחומרי הלימוד מעניינים ומאתגרים, הלמידה הופכת למהנה וחורגת מהתבנית של לימוד בית ספרי הדרגתי ומייגע.

 

השיחות שננהל בכיתה ישקפו את ההתקדמות הדקדוקית והסמנטית ויאתגרו את התלמידים לעשות את הצעד הבא: הוצאה מן הכוח אל הפועל של החומר החדש שנלמד. הדקות האחרונות של כל שיעור מוקדשות ללמידת מילותיו של שיר בצרפתית והאזנה לו.

 

הקורס כולל 15 מפגשים. משך כל מפגש: שעתיים מלאות.

 

בסופו של הקורס תשתפר יכולת ההתבטאות בעל פה ותורגש קפיצה משמעותית בכישורי העבודה העצמאיים.

french5info

צרפתית רמה 5

קורס רמה 5 מתנהל כל כולו אך ורק בצרפתית והוא מיועד לבוגרי הרמות הקודמות באמבטיה ו/או לבוגרי 4 עד 5 קורסים במסגרות אחרות. לצד חוברות הדקדוק והמשך ההעמקה בדקויות התחביר הצרפתי (השימוש בצורת ה»סובזו’נקטיף», למשל), נקרא את חלקו השני של ספר ההרפתקאת Le roman d’Ernest et Célestine (ראו «רמה 4»).

 

בכל הרמות אנחנו שמים דגש מיוחד על תרגול הדיבור, אך החל מרמה 5 תופסת השיחה נפח יותר ויותר משמעותי בכל שיעור. בנוסף לתרגילי הקריאה והדקדוק, יתבקשו התלמידים לחבר סיפורים קצרים בצרפתית (עד 10 משפטים) שאותם יקראו בפני חבריהם לכיתה. הדקות האחרונות של כל שיעור מוקדשות ללמידת מילותיו של שיר בצרפתית והאזנה לו.

הקורס כולל 15 מפגשים. משך כל מפגש: שעתיים מלאות.

לצד השיפור ביכולת ההתבטאות בעל פה וההתקדמות העצמאית, תרגילי הכתיבה יאפשרו לכם לעשות קפיצה משמעותית באוצר המילים.

french6info

צרפתית רמה 6-7

הרמות המתקדמות מיועדות לבוגרי הרמות הקודמות באמבטיה, לבוגרי לפחות 6 קורסים במסגרות אחרות ו/או לבעלי רקע עשיר בצרפתית מהבית, מלימודים גבוהים או מכל הקשר אחר (נשמח לשוחח ולשמוע מכם!). הסילבוס בקורסים אלה משתנה תדיר, בהתאם להרכב הקבוצות, אך המסגרת מבוססת בעיקרה על שיחה ערה בצרפתית, תרגילי קריאה וכתיבה.

הסילבוסים מוגשים כאן לצורך התרשמות בלבד

ועשויים להשתנות על פי שיקול דעתה של האמבטיה.

למידע נוסף - נשמח לשוחח בעל פה.

bottom of page